Kickbox                             KICKBOX – dynamický trénik

je bojový sport, ve kterém se využívají jak techniky z východních bojových umění tak i techniky ze západních bojových umění.

 Kickboxing jako dynamické aerobní cvičení umožňuje každém jít vpřed a zlepšovat svoji kondici, sílu, vytrvalost, ohebnost a koordinaci. Cílem není dosažení nějaké mety. Cesta je cíl. Je to totální odevzdání se tomu co dělám, uvědomování si role jedince ve společnosti… Excelentní přístup ke všemu co dělám. Tělo je zde používáno jako prostředek k poznání a ke změně. Pro dosahování změny a pokroku je zapotřebí především otevřenost a poslušnost, schopnost naslouchat svému tělu a formuje nejen jeho tělo, ale i charakter. Kickboxing je velmi intenzivní, ale v podstatě má každý cvičenec intenzitu ve svých rukou. Při cvičení se vytváří vazby technik či choreografie, cvičení kopů, úderů nebo kombinace bojových technik. Po odcvičení určitého počtu opakování přijde další a další technika či kombinace. Každý musí být sám svým „trenérem“. Skupina a instruktor vás motivuje a můžete využít energie skupiny či instruktora, je to ale především o vás, naučte se vnímat sami své tělo, naslouchejte jeho potřebám a staňte se svým vlastním trenérem.

Kickboxing jako dynamické aerobní cvičení pomůže každému rychle se dostat do kondice, zpevnit tělo, zhubnout a vyformovat křivky paží, nohou, trupu a boků. Je to nejkomplexnější skupinové cvičení s hudbou, rozvíjí jak kardiovaskulární systém, tak i skelet a svalový systém. Za jeden trénink pro sebe uděláte tolik jako na 2-3 trénincích jednostranných cvičení.